Kwiecień-lipiec 2022, z życia Polesi
1 sierpnia, 2022Terytoria żerowania Czahara i Lubelsky’ego
7 września, 202229 sierpnia 2022
No to Polesia zaskoczyła nas po raz kolejny. Nie dość, że dotychczas nawet nie zbliżyła się do rodzinnych terenów w Poleski Park Narodowy, to jeszcze postanowiła odlecieć dokładnie miesiąc wcześniej niż rok temu.
Dania 29 sierpnia około 11:00 Polesia wystartowała z Roztocza, gdzie ostatnio przebywała, by wrócić 60 km w okolice Chełma, gdzie żerowała w tym sezonie przez trzy miesiące.
Dzień później wystartowała o 9:00, by do 13:00 wykorzystywać pomyślne prądy wznoszące i osiągnąć pułap ok. 1000 m. O 18:00 przelatywała nad Bieszczadami, tą samą przełęczą Nieopodal Cisnej co rok temu, na pułapie 1400 m. O 20:00 była już na stawach na Słowacji, gdzie spędziła noc.
31 sierpnia wystartowała o 11:00 by kontynuować przelot na Węgry. O 14:00 była już w Hortobagy gdzie zapewne spędzi najbliższy miesiąc lub dwa.
Łącznie w podzielonej na raty wędrówce pokonała 460 km.
Dlaczego wystartował wcześniej? Może macie jakiś pomysł?
.
Opis mapki i funkcjonowania systemu GPS:
- Czerwone kropki oznaczają kolejne lokalizacje żurawia
- Linia czerwona łączy lokalizacje i wyznacza trasę
-Strzałki na linii to kierunek przemieszczania
Logger przesyła informacje o położeniu żurawia co godzinę.
Kiedy bateria jest wystarczająco naładowana dane przesyłane są częściej. Nawet w odstępach minutowych. Zagęszczenie punktów nie musi świadczyć o czasie przebywania żurawia w danym miejscu.
Logger LEGO-LEG Interrex - rings & telemetry
.
FDP
1 Comment
Pouczająca lektura! Doceniam szczegółowość i dokładność. Szkoda tylko, że niektóre fragmenty są zbyt techniczne dla laików. Mimo to, świetne źródło wiedzy!