Oglądaj lubelskie żurawie na ich noclegowisku w Poleskim Parku Narodowym.

Streaming z noclegowiska żurawi na Bagnie Bubnów w Poleskim Parku Narodowym oraz podmokłych łąk Polesia.

Celem transmisji jest edukacja przyrodnicza i poznawanie osobliwości dzikiej przyrody charakterystycznej dla Polesia Zachodniego. Równie ważnym aspektem jest promocja walorów przyrodniczych województwa lubelskiego. Mamy nadzieję, że odbiorcą obrazów i dźwięków będzie miłośnik otaczającej nas przyrody, który spędzając czas przed ekranem odkryje na nowo smak dzikiej przyrody. Jesteśmy przekonani, że transmisja wciągnie Was jak bagna Polesia 🙂

To pierwsza tego typu transmisja na żywo (przez 24 h na dobę) z środka niedostępnych rozlewisk. Odbywa się za pomocą kamery zainstalowanej w samym sercu Poleskiego Parku Narodowego, czyli dokładnie na torfowisku węglanowym „Bagno Bubnów”.
W obecnym sezonie obszar Bagna Bubnów, który rejestruje nasza kamera zarósł trzciną na skutek małej ilości opadów wiosną. Brak otwartego lustra wody spowodował, brak bezpiecznych warunków do nocowania ptaków.

Kamera nr. 2 usytuowana jest na prywatnych podmokłych łąkach służących do wypasu bydła. Łąki te upodobały sobie żurawie podczas dziennego żerowania. W obecnym bardzo suchym sezonie to jedno z nielicznych miejsc gdzie można znaleźć trochę wody. Żurawie licznie się tu gromadzą i zapewne będziemy mogli je obserwować aż do ich odlotu. Dziękujemy Właścicielowi terenu za życzliwość i umożliwienie instalacji kamery i transmisję.

Wyłącznym sponsorem streamingu jest LW Bogdanka S.A.

Pogoda w Poleskim Parku Narodowym

Powered by Ant Media Realtime streaming server