Pierwsze miesiące życia Lubelsky’ego

Pierwsze miesiące życia Czachara
10 września, 2022
LubelSky, odlot 2022
25 września, 2022
Pierwsze miesiące życia Czachara
10 września, 2022
LubelSky, odlot 2022
25 września, 2022

30 września 2022

 
LubelSky‼ to kolejny żuraw z nadajnikiem GPS/GSM, który już niebawem wyruszy w Świat.
☝Jesteśmy przekonani, że podróżując po Europie, będzie dumnie reprezentował województwo z którego pochodzi.
Przypominamy, że ten żuraw przyszedł na świat w Poleskim Parku Narodowym, w okolicach Durnego Bagna. Jak wspominaliśmy we wcześniejszych postach, jego historię znamy od jaja, ponieważ w ramach prowadzonego projektu, monitorowaliśmy gniazdo, w którym się wykluł.
👉Przez ostatni miesiąc LubelSky przemieszczał się, powtarzając pewien schemat, podobnie jak inne żurawie, ale obszar eksplorowany przez niego był znacznie większy. Ten młody ptak pokonywał dłuższe dystanse.
☝Na miejsce noclegu wybrał jeszcze inną lokalizację niż Polesia i Czahar. Dzięki niemu poznaliśmy trzeci ważny, bezpieczny dla żurawi obszar na terenie Poleskiego Parku Narodowego, na którym zbierają się na nocleg.
👉Lubelsky nocował też na Bagnie Bubnów, a głównym miejscem żerowania było Krowie Bagno, gdzie spędzał większość czasu, by w końcu dorosnąć i być gotowym do pierwszej, najważniejszej podróży.
I znowu pytania, gdzie doleci, czy żurawie z Poleskiego Parku Narodowego i okolic mają jedno określone miejsce zimowania? Dlatego właśnie przyroda jest fascynująca, a odkrywanie jej tajemnic to niesamowita przygoda i zdobywanie wiedzy niezbędnej do planowania i wdrażania programów czynnej ochrony.
Szerokiego nieba i pomyślnych wiatrów, LubelSky!
 
FDP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *