Polesia pod Wiedniem

Pierwsze spotkanie Czahara i Lubelsky’ego
10 października, 2022
Czahar podąża tropem Polesi z 2021 roku
21 października, 2022
Pierwsze spotkanie Czahara i Lubelsky’ego
10 października, 2022
Czahar podąża tropem Polesi z 2021 roku
21 października, 2022

17 października 2022

📢Polesia zaskakuje nas i w tym roku ‼ iW większości nie powtarza wzorców aktywności i tras, które znamy z zeszłorocznej migracji na zimowiska.
👉Termin rozpoczęcia wędrówki jesiennej 2022 był o miesiąc wcześniejszy, niż rok temu, jednak tempo i trasa migracji była podobna.
Po przylocie do Parku Narodowego Hortobagy Polesia spędziła w jego okolicach ponad miesiąc.
☝Po odpoczynku i odbudowie zapasów energetycznych przemieściła się do Parku Narodowego Kiskunsag. Ten obiekt chroniony położony jest między rzekami Dunaj i Cisą na południe od Budapesztu.
👆Po krótkim, tygodniowym postoju Polesia ruszyła dalej, pokonując dystans około 300 km. Przeleciała nad Jeziorem Balaton w kierunku północnym, dolatując do kolejnego arcyważnego miejsca dla żurawi na mapie Europy.
👉Po raz pierwszy w swoim życiu odwiedziła austriacki Park Narodowy Jezioro Nezyderskie-Seewinkel i węgierski Park Narodowy Fertő-Hanság. Oba obiekty chronione obejmują południową część jeziora Nezyderskiego.
Jest to okresowo wysychający zbiornik wodny: płytki, bezodpływowy, zasolony z silnie rozwiniętą roślinnością szuwarową – jest typowym jeziorem stepowym, unikalnym dla tej części Europy.
Obserwujemy wspólnie dalsze losy Polesi i oczywiście damy znać jaki będzie kolejny etap wędrówki ”naszej podróżniczki i dzielnej obywatelki Świata”.

.
Opis mapki i funkcjonowania systemu 🌎GPS:
🔴 - Czerwone kropki oznaczają kolejne lokalizacje żurawia
📉 - Linia czerwona łączy lokalizacje i wyznacza trasę
🔺 -Strzałki na linii to kierunek przemieszczania
▪Logger przesyła informacje o położeniu żurawia co godzinę.
▪Kiedy bateria jest wystarczająco naładowana dane przesyłane są częściej. Nawet w odstępach minutowych. Zagęszczenie punktów nie musi świadczyć o czasie przebywania żurawia w danym miejscu.
Logger LEGO-LEG Interrex - rings & telemetry
.

FDP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *